1
2

2019 Dekorasyon Trendleri

1.DOĞAL AHŞAP

2019 dekorasyon trendelerinde ilk sırada rengi açık beyaz mutfaklar ilk sıradaydı. Fakat 2019'da bu trend eskidi diyebiliriz.İnsanlar artık evde betonlaşmadan sıkıldılar yerini doğal görünümler aldı. Orman esintisi, İskandınav esintileri 2019'da en çok kullanılacak trendler arasında olacak diyebiliriz.


2.YUMUŞAK GEÇİŞLER VE EĞRİLER

Sert görünümlü mobilyalar, çizgiler, üçgenler artık yerini yumulak geçişlere bıraktı diyebiliriz.Sadece  kanepe, sehpalarda değil, aynalarda çerçeve gibi aksesuarlarda karşımızda olacaklar.

3.İŞTE SİZİ YILIN RENGİ:ADAÇAYI YEŞİLİ

Renk trendleri yıldan yıla çok değişiyor.Renk trenlerinin öncüsü Pantone, geçtiğimiz yıl "greenery" adını verdiği yeşil bir tonla zaten tanışıp yollarımızı birleştirmiştik. Bu yılda yeşil ile dostluk sürecek. Adaçayı yeşili tonları gerçek çiçeklerden yapma çiçeklere, vazolardan runnerlara hatta ve hatta yastıklara kadar bu süreç sürecek.

4.BİTKİ EVLER

Daha önce de söylemiştik insanlar doğallık arıyorlar. 2018 'de de olduğu gibi  bu yılda dekorasyonun denince akla gelen ilk isim Yeşil Arkadaşlarımız olacaklar. Bitki formları daha huzurulu, daha dinlendirici hale getirecek. Ama dikkat edin bitkiler geceleri karbondioksit salgılarlar.


5.RENKLERİN MUAZZZAM BÜTÜNLÜĞÜ

Doğal ahşap ve yeşili tamamlayan renkler elbette doğa renleri olacak. Sıcak bej tonlarına hazırılıklı olabilirsiniz. Renklerin bu muazzam bütünlüğü çok daha fazla kullanılacak gibi duruyor.

6.MOZAİK DUVARLAR

Bizimde uzmanlık alanlarımızdan olan mozikler yine işin baş mimarlarından olacak. Üstelik moazik sadece duvarda karşımıza çıkmayacak.Örneğin; mozaik kaplı aydınlatmalar görebiliriz.

7.TABİ Kİ SİYAH!

Yeşil tek renk değil, Mat siyahda alt alttan geliyor. Mat siyah bir kapı, aydınlatma ev dekorasyonunda yerini alacaklar arasında diyebiliriz

.

8.FONKSİYONEL, KOMPAKT MOBİLYALAR

Göçebeler topluluğundan ilham alınarak tasarlanan, multifoksiyonel, kompakt mobilyalar en büyük yerde yerini alacak. En önemlisi minimal tarzda hayatlarınu sürdürünler ve küçük evde oturanlar bu trendi sürdürecek.